Atbalstīsim Ūdrīti kopā

Atbalstīsim Ūdrīti kopā

Šobrīd ir pagājis nedaudz vairāk nekā gads pēc tam, kad, šķērsojot ielu, satiksmes negadījumā cieta Rolands Balodis – Ūdris jeb tautā mīļi saukts par Ūdrīti. Mēs ar sabiedrības atbalstu ļoti vēlamies palīdzēt Ūdrīša ikdienas gaitās.

Pagājušā gada 17. janvārī autovadītājs atļauto 30 km/h vietā savu spēkratu vadīja ar ātrumu 72 km/h.  Pēc šī negadījuma Ūdrītis tika nogādāts Gaiļezera slimnīcas reanimācijā ar ļoti smagām traumām – lauztām abām kājām, nieres un liesas plīsumu, lauztām ribām, saspiestām plaušām un smagām galvas traumām. No gūtajiem smadzeņu bojājumiem iestājās koma. Šādā nemainīgā stāvoklī Ūdrītis pavadīja piecas nedēļas, līdz  sāka pats elpot.  Ārstu komisijai viņam nepietika spēka pierādīt, ka viņš būtu pārvietojams uz kādu no  rehabilitācijas centriem, tie ieteica doties uz kādu no pansionātiem.  Pretī nāca Siguldas slimnīca, kas noticēja, ka Ūdrītis ir rehabilitācijas vērts.

Ja pirms gada un trīs mēnešiem ārsti nebija optimistiski noskaņoti, tad šodien viss ir mainījies.  Ārstu prognozes par to, ka Rolands jānogādā eksistēšanai kādā no pansionātiem un ka viņš būs tautā sauktais “dārzenis”, bija kļūdainas. Šobrīd viņš saprot citu sacīto, viņš domā, pieņem lēmumus, atceras draugus, mācās runāt, ar palīglīdzekļiem var noturēties kājās un pats paēst. Viņa prāts darbojas, bet jātrenē ķermenis.

Par Ūdrīša un viņa sievas Ilonas ikdienu šodien var uzzināt,  noskatoties Aijas Kincas un LTV Ziņu dienesta veidoto raidījumu “Aculiecinieks. Balode un Ūdrītis. Dzīve pēc avārijas”.

No garā rehabilitācijas posma ir pagājis ļoti īss laika sprīdis. Ūdrītim vēl garš un finansiāli dārgs  ceļš priekšā. Lai saņemtu valsts apmaksāto sociālo palīdzību medicīniskajiem palīglīdzekļiem (specializētā gulta, ratiņkrēsls, pacēlājs u.tml.) ir jāgaida vairāku gadu garā rindā. Šobrīd šīs lietas tiek nomātas līdz brīdim, kamēr pienāks Ūdrīša kārta. Viņiem ir ļoti paveicies ar sociālo darbinieci Anitu, ko uz dažām stundām nedēļā ir piešķīris sociālais dienests. Šobrīd esam atraduši nepieciešamo asistentu, kas ir fiziski spēcīgs, lai varētu nogādāt Ūdrīti trīs reizes nedēļā uz rehabilitācijas centru un sestdienās uz reitterapiju. 

Asistenta palīdzība  ir ļoti nepieciešama ne tikai Ūdrītim, bet visai viņa ģimenei. Stumt ratiņkrēslu ir fiziski smaga slodze, kas nav pieļaujama sievietei.  Abu dēliņš Bārts ir paaudzies un kļuvis par aktīvu puiku, kas mācās staigāt un prasa savu uzmanības tiesu. 

Sabiedrības saziedotie līdzekļi Ūdrītim nav bezgalīgi un drīz beigsies, mēs  ļoti vēlamies papildus atbalstīt Baložūdru ģimeni, apmaksājot asistenta pakalpojumus. Lai līdzcilvēku dažādās kampaņās saziedotā nauda tiek izmantotas Ūdrīša medicīniskajām vajadzībām pēc iespējas ilgāk, nevis pārvietošanai.

Ja vēlies palīdzēt un atbalstīt Ūdrīti, iegādājies kādu no CD, kuros viņš savu radošo enerģiju ir ielicis vārdos, melodijās un balsī, fonda “Līdzskaņa ” internetveikalā ŠEIT. Sākuma cena ir EUR 10.00, bet to  vari noteikt pats. Visi iegūtie līdzekļi tiks novirzīti Rolanda Baloža – Ūdra atbalstam.

"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Nodibinājuma statūti Nodibinājuma nolikums