Mūsu pirmā radošā nometne

Mūsu pirmā radošā nometne
Foto: Veronika Vilhelma

Pagājušajā nedēļā, no 14. augusta līdz 17. augustam, norisinājās mūsu pirmā radošā nometne. Nometnē piedalījās mūziķi, kuriem līdz šim esam palīdzējuši, radošas personības, kuri ar savu entuziasmu vēlas atbalstīt kolēģus un fonda darbību, kā arī brīvprātīgie.

Šo dienu laikā, sadarbojoties dažādu mūzikas žanru pārstāvjiem, tapa trīs jauni skaņdarbi. Dziesmu tapšanā piedalījās mūziķi Valdis Atāls, Olga Rajecka, Aija Andrejeva, Elza Rozentāle, Atis Zviedris, Dambis (Raimonds Lagimovs), Māris Elksnis, Gints Saulītis, Herberts Blumbergs, Ilona Balode – Ūdre, Krišjānis Kupcāns un Reinis Briģis.

Viena no radītajam dziesmām -  “Pirms” - akustiski  tika pirmatskaņota “Kurzemes radio” ēterā. Interviju un dziesmu sarunas beigās vari noklausīties arhīvā  ŠEIT, raidījumā Rīta Viesis @ KR. Šī dziesma tapa pirmās nometnes dienas aukstākajā naktī. Brīdī, kad Ata Zviedra pirksti spēlējot bija pārsaluši, darbs turpinājās iekštelpās studijā līdz pat rīta gaismai. Šīs nometnes laikā mūsu lielākais izaicinājums bija redzēt vai tik dažādu mūzikas žanru pārstāvji spēs sastrādāties kopā un atrast vienotu muzikālo valodu. No malas skatoties, šī sadarbība bija viegla un mūziķi viens otru tikai papildināja un gala rezultāts izdevās lielisks! Šobrīd vēl notiek dziesmu ieraksta process, bet drīz tās nodosim klausītājiem vērtēšanā.

Starp komponēšanu un dziesmu ierakstiem, gleznošanas pasniedzējas Līvas Graudiņas vadībā, tapa arī jauni mākslas darbi. Tos paredzēts izmantot kā apdrukas krūzītēm, T-krekliem, krūzīšu paliktņiem u.c., ko varēsiet iegādāties mūsu labdarības veikaliņā, tādejādi atbalstot fonda darbību.

 Par mazo ķiparu labsajūtu, aktivitātēm un seju zīmējumiem  parūpējās sertificēta auklīte Arta Stankeviča.

Dalībnieki klausījās un aktīvi piedalījās  psihoterapeita Māra Beltes vadītajā lekcijā "Psiholoģiskās manipulācijas un to neitralizācija".

Vēlamies pateikt paldies mūsu draugiem un atbalstītajiem

Lai īstenotu nometni, vēlamies pateikties par finansiālo atbalstu veikalu ķēdei LaTS un Talsu novada domei. Par palīdzību un atbalstu Talsu Mākslas skolai, Latvijas Raftinga un ūdenstūrisma federācijai, Buratino teātrim un cafe Leningrad.

Nometnes norises vietas sirsnīgie saimnieki

Radīšanas laikā pie mums viesojās Talsu novadu ziņas. Mūsu sarunu vari noskatīties ŠEIT

Šo dienu laikā visi kļuvām par vienu lielu ģimeni, aptuveni trīsdesmit cilvēku sastāvā. Ņemot vērā, ka dalībnieki kopā neieradās un nedevās prom, tad atvadas mēdza ilgt stundām. Paldies pacietīgajiem  šoferīšiem, kas brauca pakaļ kādam no dalībniekiem un gaidīja automašīnā.

Mūsu lielākais prieks ir, ka vairāk kā pēc 1.5 gada Ūdrītis ar ģimeni varēja izrauties no ikdienas rutīnas. Šī bija viena no retajām reizēm, kad  pēc negadījuma visa ģimene varēja kopā doties ārpus ikdienas pastaigām un rehabilitācijas koridoriem. Visu dienu garumā viņiem palīdzēja medmāsa Inga, līdz ar to Ilonas ikdienas režīms tika mainīts un viņa varēja veltīt laiku sev. Ūdra rehabilitācijas ceļš vēl ir garš, ceram, ka šis pasākums būs kā  papildus motivātors viņam censties vēl vairāk un cītīgāk izpildīt speciālistu norādes. Starp citu, Ūdris kopā ar Ilonu pirms pāris gadiem tieši nometnes norises vietā veica savu muzikālo projektu ierakstus un līdz ar to  dzirdējām daudz dažādu atmiņu stāstus.

"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Nodibinājuma statūti Nodibinājuma nolikums