Gunārs Meijers

Gunārs Meijers
LETA

Gunārs Meijers (miris 17.06.2021.) savu vārdu Latvijas populārajā mūzikā pirmoreiz ierakstīja 1993. gadā, ar dziesmu „Meitene” debitēdams Mikrofona aptaujā un izpelnīdamies nedalītu uzmanību. Savukārt 1995. gadā klajā nāca mākslinieka debijas albums „Tikai tev”, kam sekojuši vairāk nekā 10 soloalbumi. Meijers aktīvi darbojies mūzikā kopš bērnības, kas rezultējies ar dalību korī, dažādos ansambļos, apvienībās un vēlāk jau ar vairāk kā 300 pašsacerētām dziesmām. Paša radītās dziesmas ir ieturētas šlāgermūzikas, romanču un balāžu stilā. Tām mākslinieks bijis gan mūzikas, gan vārdu autors.

Gunāram bija nopietnas veselības problēmas – 2. tipa cukura diabēts, kura ietekmē radās grūtības ar pārvietošanos. Ārsti konstatēja būtisku asinsvadu sašaurināšanos, kas smagi ietekmēja kāju veselību un, nesavlaicīgas ārstēšanas gadījumā, pastāvēja amputācijas risks. Bez tā bija nepieciešamas abu acu operācijas, specializēti medikamenti, speciālistu apmeklējumi, ilgstoša ārstēšana un rehabilitācija. Kopējos ārstniecības izdevumus mērot vairākos tūkstošos eiro.

"Fonds Līdzskaņa" uzsāka mērķziedojumu kampaņu, aicinot sabiedrību palīdzēt mūziķim. Tāpat aicinājums palīdzēt izskanēja mēnesi ilgajā kampaņā, kuru rīkoja nodibinājums "Fonds Līdzskaņa" kopā ar Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 5 - pieci.lv un Latvijas Radio 6 - NABA, kas noslēdzās "Grupu kreklu dienā 2020". Kampaņas ietvaros tika atvērts arī ziedojumu tālrunis. 

Pateicoties ziedotāju atbalstam, "Fonds Līdzskaņa" spēja sniegt mūziķim palīdzību, veicot dažādu medicīnas procedūru, konsultāciju, acu operāciju, medikamentu u.c. izdevumu apmaksu.

"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Nodibinājuma statūti Nodibinājuma nolikums