Mūziķi – tu neesi viens! Kā un kas mūziķus atbalsta dažādās pasaules malās?

Mūziķi – tu neesi viens! Kā un kas mūziķus atbalsta dažādās pasaules malās?
Foto: Unsplash.com

Atliek vien piekrist labdarības fonda Music Maker Relief uzstādījumam - ja mūziķa prātu aizņem rūpes par rēķinu nomaksu un izdzīvošanu, viņš nevar koncentrēties uz radīšanu. Tādēļ pasaulē (un jau otro gadu arī Latvijā) pastāv dažādas labdarības organizācijas, kas palīdz ne tikai sarūpēt mūzikas instrumentus, bet nodrošina arī terapeita konsultācijas, palīdz rīkot koncertus un finansiāli atbalsta veselības grūtībās nonākušos.

Foto: Creative CommonsFoto: Creative Commons

All within my hands
Rokgrupas Metallica dibinātais fonds All within my hands ir viena no nesenāk dibinātajām labdarības organizācijām. 2017. gada februārī grupas biedri savā mājaslapā klajā nāca ar paziņojumu, ka pienācis laiks dalīties ar tiem, kuriem dzīvē nav veicies un kuriem nepieciešams finansiālais atbalsts. Fonda darbība ir balstīta uz grupas biedriem svarīgām vērtībām – ziedojumi tiek piešķirti gan mūzikas izglītībai, gan pārtikas bankām, dažādu sociālo grupu atbalstam – piemēram,  bērniem no nabadzīgām ģimenēm, bezpajumtniekiem un pensionāriem, kā arī grūtībās nonākušajiem mūziķiem u.c. Līdz šim Metallica biedri jau ziedojuši vairākus tūkstošus dažādām labdarības organizācijām, tajā skaitā arī Eiropā, kā arī rīko labdarības izsoles, vairāksolīšanā pārdodot grupas biedru parakstītus instrumentus un citus priekšmetus.
www.allwithinmyhands.org


Foto: Creative Commons

Mercury Phoenix Trust
Fredija Merkūrija grupas biedri - Brajens Meijs (Brian May), Rodžers Teilors (Roger Taylor), Džims Bīčs (Jim Beach) - pēc solista nāves nodibināja fonduMercury Phoenix Trust. Tasatbalsta AIDS slimniekus, kā arī rūpējas par cilvēku izglītošanu par šo slimību. Arī Fredijs Merkūrijs bija viens no AIDS upuriem un aizgāja mūžībā 41 gada vecumā.  Atsaucoties uz leģendārā mūziķa vārdiem “Vienalga, lai ko arī jūs darītu, nepadariet mani garlaicīgu,” šī labdarības organizācija izceļas ar radošu pieeju ziedojumu vākšanā un fonda popularizēšanā. Piemēram, karaoke ar populārākajām viņa dziesmām, zibakcijā  pulcējot cilvēkus ar leģendārajām Fredija Merkūrija ūsām, tiek gatavoti tematiskie dzērieni un pat pārpeldēts jūras šaurums, rotājoties ar amizantajām ūsām. Tādējādi vienlaikus tiek popularizēts mūziķa vārds, kā arī paveikts labs darbs. Fonds galvenokārt atbalsta nelielas organizācijas un projektus vismaz 57 valstīs.
www.mercuryphoenixtrust.com

Foto: Unsplash

Help Musicians UK
Lielbritānijā bāzētā organizācija Help Musicians parūpējas ne tikai par pensijas vecuma mūziķiem, bet arī par tiem, kas tikko uzsākuši savu karjeru. Turklāt, liela uzmanība tiek pievērsta tieši mūziķu garīgajai veselībai. Fonds veicis vairākus pētījumus, kā arī atbalsta tos, kuriem nepieciešami ārstnieciskie pakalpojumi vai gluži vienkārši emocionāls atbalsts. Help Musicians palīdz mūziķiem gan finansiāli, gan apciemojot, gan gluži vienkārši neļaujot viņiem justies vientuļiem, apsveicot svētkos u.tml
www.helpmusicians.org.uk

Foto: Pexels

Sweet Relief
Amerikas sapnis nebūt nav tik viegli piepildāms un ne visu mūziķu pusē vienmēr ir veiksme. Arī šajā valstī nepietiek vien ar talantu un nereti nepieciešama praktiska profesionāla palīdzība, piemēram, jurisprudences, grāmatvedības vai karjeras konsultācijas jomā. Amerikā bāzētā organizācija palīdz jebkura vecuma mūziķiem, kas nonākuši finansiālās grūtībās, saskārušies ar kādu slimību vai citu apstākli, kas apgrūtina vai neļauj nodarboties ar mūziku. Ar šo organizāciju sadarbojas dažādi pasaulslaveni mūziķi. Piemēram, izsolē var iegādāties Arctic Monkeys vai Franz Ferdinand ģitāru ar parakstiem.
www.sweetrelief.org

Foto: Pexels

Music Maker Relief
Fonda aizsākumi saistāmi ar aizkustinošu stāstu. Tā dibinātājiem, mūzikas entuziastiem, pavisam nejauši sastopoties ar senioru blūza apvienību Dienvidkalifornijā, kuru darbošanās dēļ, joprojām varam pateikties par iespēju dzirdēt Dienvidkalifornijas blūzu, kas pieder pie Amerikas Dienvidu mūzikas tradīcijām. Jautājot, kā viņiem palīdzēt, blūza mūziķi atbildējuši, ka grib uzstāties. Music Maker palīdzējis ne tikai nodrošināt vienkārši koncertu, bet arī uzstāšanos Carnegy Hall, Linkolna centrā, kā arī dažādos Eiropas festivālos. Blūza seniori sadarbojas arī ar gados jauniem mūziķiem, iepazīstinot viņus ar savu spēles stilu un nododot to tālāk mantojumā. Protams, fonda pārstāvji neapstājas pie koncertu rīkošanas un atbalsta seniorus, kuri ir vecāki par 55 gadiem un kuriem ir zemi ienākumi.
www.musicmaker.com

Foto: Pexels

Music Fund
Lai nu kurš, bet latvieši ļoti labi apzinās mūzikas spēku. Jo īpaši konflikta situācijās. Lai atbalstītu mūziķus un mūzikas skolas konflikta zonās, kā arī mazattīstības valstīs, dibināts Music Fond. Tas palīdz ar mūzikas instrumentiem nodrošināt cilvēkus un mūzikas skolas kopā 16 apdraudējuma vai kara zonas: Āfrikā, Dienvidamerikā un Tuvajos Austrumos. Tā dalībnieki aprūpē mūziķus dažādās programmās Āfrikā, Tuvajos Austrumos un Centrālamerikā ar mūzikas instrumentiem, kā arī tos labo. Fonds arī apmāca mūziķus instrumentu labošanā un piedāvā mūzikas nodarbības.
www.musicfund.eu

Mūzika ārstē un sniedz atbalstu grūtā brīdī, un ir  tikai pašsaprotami, ka līdzcilvēki atbalsta mūziķus, ja tie ir nonākuši nelaimē. Šie ir tikai daži no pazīstamākajiem labdarības fondiem un viņu līdz šim paveiktais ir nenovērtējams ieguldījums sabiedrībā, vienalga vai tas ir ASV, Tuvajos Austrumos vai tepat Baltijā.

Neesi vienaldzīgs, atbalsti nelaimē nonākušos mūziķus!


Avots: www.parmuziku.lv

"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Nodibinājuma statūti Nodibinājuma nolikums