Noskaties! Ar cēlu mērķi radītajai dziesmai “Pirms” tapis videoklips

Noskaties! Ar cēlu mērķi radītajai dziesmai “Pirms” tapis videoklips

Šī ir īpaša dziesma Latvijas mūzikas vēsturē – radīta ar mērķi palīdzēt grūtībās nonākušajiem mūziķiem. Video iekļautas ainas no “Fonda Līdzskaņa” radošās nometnes pagājušā gada augustā, kur dziesmas radīšanā piedalījās Latvijā iecienītu mūziķu sastāvs.

Aizkustinošās dziesmas, kas vēsta par līdzcilvēku atbalstu un kopā būšanu, tapšanā piedalījās tādi mūziķi kā Valdis Atāls, Atis Zviedris, Olga Rajecka, Aija Andrejeva u.c. ”Ir patīkami apzināties, ka mēs, mūziķi, varam izbrīvēt laiku, lai kopīgi strādātu cēlāka mērķa vārdā,” stāsta Atis Zviedris. Viņu papildina Olga Rajecka un uzsver, ka šāds projekts ir jāturpina, jo vēl tik daudz mūziķiem nepieciešama palīdzība un kopā mēs varam palīdzēt. Visi par šo skaņdarbu gūtie ienākumi nonāks “Fondā Līdzskaņa”, lai palīdzētu tiem mūziķiem, kas saskarušies ar nopietnām veselības vai sadzīves problēmām. “Pirms” jau tiek atskaņota Latvijas radiostacijās un ir pieejama visās lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.

“Dziesma vieno. Nekas ātrāk nesadraudzējas kā balsis. Dziesmai ir milzīgs spēks, kas jau apstiprinājies Dziesmu svētkos, Dziesmotajā revolūcijā un citur… Mums jāpalīdz otram dzīvot. Ir vajadzīga ne tikai pasniegta roka, bet arī pasniegta dvēsele – vispatiesākā mīlestības sēja,” saka dziesmas līdzautors Valdis Atāls. Jau šī gada augustā notiks otrā “Fonda Līdzskaņa” radošā nometne, kurā piedalīsies mūziķi Atis Zviedris, Jānis Holšteins–Upmanis, Rolands Balodis–Ūdris, Kārlis Auzāns, Kārlis Būmeisters, Valters Frīdenbergs, Vita Baļčunaite, Rihards Zaļupe, Andrejs Osokins, Katrīna Gupalo, Katrīna Dimanta, Elizabete Vētra u.c.

Lai nometnes gaitā mūziķiem tiktu nodrošināti nepieciešamie medicīniskie un sadzīviskie apstākļi, nepieciešams sabiedrības atbalsts, tāpēc aicinām līdzcilvēkus iesaistīties un ziedot, tādējādi atbalstot nometnes norisi.

Ziedojumus var veikt www.lidzskana.lv mājas lapā, iegādājoties kādu no mūziķu un Latvijas radošo personību veidotajiem oriģināldarbiem – apsveikumu kartītēm, unikālām krūzītēm un mūzikas ierakstiem “Fonda Līdzskaņa" internetveikalā, kā arī veicot mērķmaksājumu uz “Fonda Līdzskaņa” bankas kontu: LV15UNLA0050024642558, ar norādi “Ziedojums Fonds Līdzskaņa radošajai nometnei”.

Neesi vienaldzīgs – atbalsti nelaimē nonākušos mūziķus!

Nodibinājums “Fonds Līdzskaņa" atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Tas sniedz gan finansiālu atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu viņa radošo darbību.

"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan finansiālu atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Nodibinājuma statūti Nodibinājuma nolikums