Nodibinājuma pārstāvji viesojas “Muzikālajā bankā”

Nodibinājuma pārstāvji viesojas “Muzikālajā bankā”

Aprīļa beigās “Fonda Līdzskaņa” pārstāvji Liena Grīna un Atis Zviedris viesojās LR2 raidījumā “Muzikālā Banka”, kur prezentēja dziesmu “Pirms”, kas ir iekļauta Muzikālās bankas topā, un informēja par gaidāmo nometni.

Atis Zviedris raidījumā stāsta, ka šī dziesma tapusi pagājušā gada “Fonda Līdzskaņa” radošajā nometnē, un tās nolūks ir palīdzēt mūziķiem. Atminoties fonda pirmsākumus, tā vadītāja Liena Grīna atminas: “Redzot māksliniekus, saskaroties ar veselības vai sociālām problēmām, sapratām, ka tā ir sociāli mazaizsargāta sabiedrības daļa, un ka nepieciešama iniciatīva vēl bez tām iespējām, ko piedāvā valsts un pašvaldības. “Fonds Līdzskaņa” ir pašu mūziķu un mūzikas ierakstu producentu veidots nodibinājums, ar mērķi palīdzēt saviem laika biedriem, kolēģiem. Mūziķiem, kuriem ir kādas veselības problēmas vai notikusi kāda sadzīviska liksta.” Raidījumā viņa paskaidroja, ka fonds tiešā veidā palīdz apmaksāt ārstnieciskos izdevumus, kā arī sadarbojas ar ziedot.lv, piedaloties lielākās kampaņās, piemēram, palīdzot Sondrai Zaļupei un Valteram Frīdenbergam.

“Fonda Līdzskaņa” mērķis ir palīdzēt savējiem, un svarīgs ir kā emocionālais, tā finansiālais atbalsts. Tādēļ ik gadu notiek radošā nometne, kuru pagājušogad atbalstīja veikalu tīkls “Lats”. Ziedot šī gada nometnei aicināts ikviens, iegādājoties kādu no mūziķu radošajiem darbiem nodibinājuma e-veikalā, vai veicot pārskaitījumu uz nodibinājuma bankas kontu.

Nometnē piedalās gan tie mūziķi, kas ir izolēti no muzikālās dzīves , gan arī tie, kas ir muzikāli aktīvi. Pagājušajā gadā dalībnieku skaits sasniedza ap 20 cilvēku. Bija gan radošās darbnīcas, kurās tika komponēti skaņdarbi, gan arī gleznošanas nodarbības, psiholoģiskās lekcijas un saliedēšanās, kā arī aktivitātes bērniem, jo mūziķi uz nometni ieradās kopā ar savām atvasēm un otrajām pusītēm.

Visu sarunu var noklausīties šeit:

http://lr2.lsm.lv/lv/lr/arhivs/?channel=2&y=2018&m=4&d=24

Aicinām balsot par “Fonda Līdzskaņa” radošajā nometnē radīto dziesmu “Pirms”, no kuras atskaņošanas gūtie līdzekļi tiks novirzīti palīdzības sniegšanai. Balsot iespējams “Muzikālās bankas” mājas lapā www.muzikalabanka.lv vai šeit.

"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan finansiālu atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Fonda nolikums