"Fonds Līdzskaņa" sniedzis pirmo atbalstu par Grupu Kreklu Dienas ietvaros saziedotajiem līdzekļiem

"Fonds Līdzskaņa" sniedzis pirmo atbalstu par Grupu Kreklu Dienas ietvaros saziedotajiem līdzekļiem
Foto: Veronika Geida

“Fonds Līdzskaņa” sadarbībā ar Latvijas Radio 2 un Latvijas Radio 5 jeb pieci.lv šī gada Grupu Kreklu Dienas ietvaros organizēja 12 stundu koncertsēriju ar mērķi aicināt sabiedrību atbalstīt grūtībās nonākušos mūziķus. Daļu no saziedotajiem līdzekļiem “Fonds Līdzskaņa” ir novirzījis ansambļa "Manta" dalībnieka Raita Viļumova un viņa ģimenes atbalstam.

Grupu Kreklu Dienā, kas norisinājās šī gada 30. augustā, sabiedrība tika aicināta gan atcerēties, gan parādīt savu mīļāko grupu vai solo mākslinieku kreklus, kā arī novērtēt vietējos mūziķus un sniegt viņiem savu atbalstu ar “Fonds Līdzskaņa” starpniecību, kas palīdz grūtībās nonākušiem mūziķiem. Koncertsērijas ietvaros kopumā tika saziedoti EUR 4005, ar kuru palīdzību ir iespējams sniegt palīdzību četriem mūziķiem. 

Vasarā tika saņemts lūgums palīdzēt Raitim Viļumovam un viņa ģimenei – jūnijā Raitis ar sievu Ievu, kura bija bērniņa gaidībās, devās muzicēt uz pašizaugsmes nometni Itālijā, Toskānas apvidū. Dienā, kad nometne bija beigusies, septītajā grūtniecības mēnesī Ievai sākās priekšlaicīgas dzemdības, kuras Areco, San Donato slimnīcā tika mākslīgi apturētas, lai ar medikamentu palīdzību nodrošinātu bērnam svarīgo orgānu attīstību. Divas nedēļas vēlāk, 22. jūlijā, Raitim un Ievai piedzima meitiņa Florence, kura savas pirmās dienas pavadīja inkubatorā. Jaunajai ģimenei bija nepieciešams atbalsts sadzīvisku apstākļu nodrošināšanai meitas attīstībai, uzturēšanās un transporta izdevumiem nokļūšanai mājās. Šobrīd ģimene veiksmīgi ir atgriezusies Latvijā.

“Dzīve pavisam noteikti ir neprognozējama, ikkatram var atgadīties negaidīta problēma, un mēs pārējie esam tie, kuri var sniegt palīdzīgu roku. Šogad uzsākām sadarbību ar Latvijas Radio 2 un pieci.lv ar mērķi godināt Latvijas mūziķus un atbalstīt tos, kuriem tas ir nepieciešams, un domāju, ka šī pārvērtīsies par lielisku un sirdsiltu ikgadēju tradīciju. Liels paldies ikvienam, kurš iesaistījās Grupu Kreklu Dienā!” stāsta Liena Grīna, “Fonds Līdzskaņa” vadītāja.

"Man ir prieks, ka kopā mums izdevās īstenot šādu labdarības koncertsēriju. Nu jau pavisam konkrēti zinām, kam esam palīdzējuši un tā ir brīnišķīga sajūta. Manuprāt, Latvijas Radio kā sabiedriskajam medijam, kas ik dienu atskaņo latviešu mūziku, ir jāatbalsta mūziķi arī grūtos brīžos un šī ir mūsu iespēja to realizēt," stāsta Kaspars Mauriņš, Latvijas Radio 2 galvenais satura redaktors.

Kopš 2016. gada “Fonds Līdzskaņa” palīdz Latvijas mūziķiem, kuri ir nonākuši nelaimē un kuriem nepieciešams atbalsts. Līdz šim ir palīdzēts 16 dažādiem mūziķiem un viņu ģimenēm – Aleksandram Šlujevam, Valdim Atālam, Robertam Gobziņam, Valteram Frīdenbergam, Dainim Dobelniekam, Rolandam Balodim - Ūdrim jeb Ūdrītim, Aleksandram Kublinskim, Evai Bindei, Sondrai Zaļupei, Valdai Rudzītei, Guntaram Muceniekam un citiem.

Dons

Dons Foto: Veronika Geida

"Fonds Līdzskaņa" sniedzis pirmo atbalstu par Grupu Kreklu Dienas ietvaros saziedotajiem līdzekļiem Foto: Veronika Geida

The Sound Poets

The Sound Poets Foto: Veronika Geida

Normunds Rutulis

Normunds Rutulis Foto: Veronika Geida

Normunds Rutulis

Normunds Rutulis Foto: Veronika Geida

Ivo Fomins

Ivo Fomins Foto: Veronika Geida

Ivo Fomins

Ivo Fomins Foto: Veronika Geida

Kārlis Būmeisters

Kārlis Būmeisters Foto: Veronika Geida

Kārlis Būmeisters un Jānis Miltiņš

Kārlis Būmeisters un Jānis Miltiņš Foto: Veronika Geida

Raimonds Pauls un Mārtiņš Ruskis

Raimonds Pauls un Mārtiņš Ruskis Foto: Veronika Geida

Dināra Rudāne

Dināra Rudāne Foto: Veronika Geida

Andris Bērziņš

Andris Bērziņš Foto: Veronika Geida

Jānis Stībelis

Jānis Stībelis Foto: Veronika Geida

Apvedceļš

Apvedceļš Foto: Veronika Geida

Pienvedēja Piedzīvojumi

Pienvedēja Piedzīvojumi Foto: Veronika Geida

Astro'n'out

Astro'n'out Foto: Veronika Geida

Otra puse

Otra puse Foto: Veronika Geida

Singapūras Satīns

Singapūras Satīns Foto: Veronika Geida

"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Nodibinājuma statūti Nodibinājuma nolikums