Aleksandrs Šlujevs apgūst kreiļu vijoli un gatavojas atgriezties uz skatuves

Aleksandrs Šlujevs apgūst kreiļu vijoli un gatavojas atgriezties uz skatuves

Kantri grupas “Dakota” dalībnieks, vijolnieks un ermoņiku meistars, Aleksandrs Šlujevs pagājušajā rudenī traumēja rokas pirkstus, kas lika domāt, ka mūziķa karjerai jāliek punkts, taču pateicoties atbalstītāju un draugu rīkotajam koncertam klubā “’Četri balti krekli”, kā arī “Fondam Līdzskaņa”, nupat sagādātā kreiļu vijole sniedz viņam iespēju drīz atgriezties uz skatuves.

Jau ziņots, ka pagājušā gada novembrī Latvijā iecienītais blūmīzerists Aleksandrs negadījumā zaudēja trīs pirkstus. Tika veikta sarežģīta mikroķirurģiska operācija un ar “Fonda Līdzskaņa” atbalstu nodrošināta rehabilitācija, pēc kuras abi kreisās rokas pirksti atguva kustību spēju, kas nākotnē ļaus atkal radīt mūziku.

Šāda iespēja Aleksandram radās šajā pavasarī, saņemot kreiļu vijoli. Talantīgais mūziķis jau sāk to apgūt un šī brīža sajūtas viņš pielīdzina pirmajai klasei, kad pirmo reizi rokās paņēmis instrumentu: "Domāju, ka būs nepieciešamas regulāras nodarbības vismaz divu gadu garumā, lai sasniegtu tādu līmeni, lai varētu atgriezties uz skatuves. Taču, jo vairāk trenējos, jo labāki ir rezultāti un domāju, ka viss izdosies."

Šādā emocionāli saspringtā periodā gan Aleksandram, gan ikvienam citam mūziķim svarīgs ir līdzcilvēku atbalsts. Vēl jo vairāk - iespēja būt savu kolēģu - mūziķu - sabiedrībā un netikt aizmirstiem. Lieliska iespēja kopā pavadīt laiku un radīt mūziku ar aroda brāļiem un māsām ir nodibinājuma “Fonds Līdzskaņa” radošā nometne, kas šogad notiks no 13. līdz 17. augustam, Iecavas pagasta “Melnmeķos”. Nometnei pieteikties aicināti gan mūziķi, gan ikviens cits interesents, kas vēlas dot savu pienesumu tās tapšanā.

"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan finansiālu atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Fonda nolikums