Grupu kreklu dienas kampaņas ietvaros saziedoti 4915 EUR

Grupu kreklu dienas kampaņas ietvaros saziedoti 4915 EUR
Publicitātes foto

Kampaņas laikā, kas šogad ilga mēnesi, no 17. augusta līdz 17. septembrim, nodibinājums “Fonds Līdzskaņa” kopā ar Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 5 - Pieci.lv un Latvijas Radio 6 - NABA, aicināja sabiedrību sniegt atbalstu mūziķiem, kas nonākuši grūtībās, īpaši aicinot palīdzēt mūziķim Gunāram Meijeram.

Mūziķis, kurš ir autors tādām leģendārām dziesmām kā “Meitene” un “Ramona”, un kopumā radījis vairāk kā 300 dziesmu, saskāries ar nopietnām veselības problēmām. Gunāram ir 2. tipa cukura diabēts un konstatēta asinsvadu sašaurināšanās, kas būtiski ietekmē pārvietošanos un kāju veselību. Tika atvērts ziedojumu tālrunis, uz kuru gan Grupu kreklu dienā, gan visa mēneša garumā kopumā saņemti 2248 zvani, saziedojot mākslinieka veselības uzlabošanai 3192 EUR. Ar pārskaitījumu starpniecību, kas tika veikti uz “Fonda Līdzskaņa” bankas kontu, saņemti arī mērķziedojumi, tādējādi kopējā summa palīdzības sniegšanai Gunāram Meijeram sasniedz 3707 EUR. 

Šogad #grupukrekludiena, ko pirms četriem gadiem Latvijā aizsāka Latvijas Radio 5 - Pieci.lv, ar mērķi aicināt sabiedrību uzvilkt mīļāko mūziķu T-kreklus, norisinājās 28. augustā un jau otro gadu projektā iesaistījās Latvijas Radio 2 un “Fonds Līdzskaņa”, dodot iespēju šajā dienā ne tikai vēl vairāk iepazīt latviešu iecienītākās grupas, bet arī atbalstīt tos mūziķus, kuri saskārušies ar dzīves izaicinājumiem un palīdzība nepieciešama visvairāk. Šogad projekta dalībniekiem pievienojās arī alternatīvās mūzikas radio programma Latvijas Radio 6 – NABA. 

“Ikvienam var pienākt brīdis, kad ir nepieciešama palīdzība – esam ļoti pateicīgi ikvienam, kurš ziedoja visa mēneša garumā, tostarp Grupu kreklu dienas ietvaros, lai atbalstītu mākslinieku. Saziedotie līdzekļi palīdzēs Gunāram Meijeram uzlabot dzīves kvalitāti un veselības stāvokli. Priecājamies redzēt un sajust, ka ar katru gadu Grupu kreklu diena kļūst arvien plašāka un tai ir nozīmīga pievienotā vērtība. Liels paldies Latvijas Radio par sniegto iespēju kopīgi paveikt daudz labu lietu!” ar iespaidiem dalās “Fonds Līdzskaņa” vadītāja Liena Grīna.

Daudzi izvēlējās savu grupu kreklu iegādāties “Fonds Līdzskaņa” interneta veikalā, tādā veidā ne tikai iegūstot sev vai mīļam cilvēkam dāvanu, bet arī atbalstot mūziķus ar veiktā ziedojuma starpniecību. Kopumā e-veikalā tika iegādātas dažādas preces 505 EUR vērtībā, kā arī tika veikti ziedojumi uz fonda bankas kontu, tādejādi ziedojumu summai sasniedzot 1210 EUR. Kopumā Gunāra Meijera un citu mūziķu atbalstam tika saziedoti 4915 EUR. 

Paldies ikvienam, kurš atbalstīja gan uzvelkot grupu kreklus, gan emocionāli, gan ziedojot! Tiekamies #grupukrekludiena 2021!

Par #GrupuKrekluDienas projektu

#GrupuKrekluDienas iniciatīvu Latvijā pirms četriem gadiem aizsāka jauniešu multimediālā platforma Latvijas Radio 5 – Pieci.lv, iedvesmojoties no Igaunijas sabiedriskā medija popmūzikas radio “Raadio 2”. Līdzīga akcija mūziķu atbalstam norisinās arī citviet pasaulē. No viena kanāla aktivitātes atbalsta pasākums mūziķiem izaudzis par vērienīgu sadarbības projektu. Kopš pagājušā gada uzsākta partnerība ar “Fonds Līdzskaņa”, kas izveidots, lai sniegtu palīdzību grūtībās nonākušiem mūziķiem. Pērn Grupu kreklu dienas ietvaros tika saziedoti 4005 eiro, no kuriem ar “Fonds Līdzskaņa” starpniecību jau palīdzēts četriem mūziķiem - grupas “Juuk” un ansambļa “Manta” dalībniekam Raitim Viļumovam un viņa ģimenei, grupas “Dodo” dibinātājam un solistam Ģirtam Koknēvičam, dziedātājai un vokālajai pedagoģe Ingai Puhovai un ilggadējai Latvijas radio un TV estrādes un vieglās mūzikas orķestra izpildītājai Valdai Rudzītei.

"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Nodibinājuma statūti Nodibinājuma nolikums