“Fonds Līdzskaņa” par Grupu Kreklu Dienā 2019 saziedotajiem līdzekļiem sniedzis atbalstu četriem mūziķiem

“Fonds Līdzskaņa” par Grupu Kreklu Dienā 2019 saziedotajiem līdzekļiem sniedzis atbalstu četriem mūziķiem
Publicitātes foto

“Fonds Līdzskaņa” sadarbībā ar Latvijas Radio 2 un Latvijas Radio 5 – pieci.lv, 2019. gada 30. augustā realizēja Grupu Kreklu Dienas aktivitātes. To mērķis bija aicināt sabiedrību ne tikai atcerēties un lepoties par iemīļotajiem mūziķiem un solistiem, bet arī novērtēt un atbalstīt tos mūziķus, kuri sastapušies ar problēmām un paši diemžēl saviem spēkiem tās atrisināt nevar.

Grupu Kreklu Dienas ietvaros norisinājās 12 stundu dzīvā ētera labdarības koncerti, kuru laikā sabiedrība tika aicināta ziedot. “Fonds Līdzskaņa” par saņemtajiem ziedojumiem ir sniedzis palīdzību četriem pašmāju mūziķiem – Raitim Viļumovam, Ģirtam Koknēvičam, Valdai Rudzītei un Ingai Puhovai.

“Ļoti novērtējam iespēju kopā ar Latvijas Radio kolēģiem spert soli tālāk un Grupu Kreklu Dienu veidot kā īpašu notikumu, kur goda vietā ir Latvijas mūziķi – tie, kuri citiem steidz palīgā un atbalsta bēdīgās situācijās. Mūzika ir tā, kas mūs ikdienā iedvesmo un ir klātesoša dzīves svarīgākajos mirkļos, un šī bija reize, kad mēs pārējie varējām sniegt savu stipro plecu māksliekiem, kam tas visvairāk nepieciešams. Paldies visiem, kuri iesaistījās – vilka grupu kreklus, sūtīja bildes, atbalstīja emocionāli un finansiāli! Kopā mēs varam paveikt lielas lietas un palīdzēt!,” stāsta Liena Grīna, “Fonds Līdzskaņa” vadītāja.

Par saziedotajiem līdzekļiem – 4005 EUR – bija iespēja palīdzēt četriem mūziķiem, kuri snieguši nozīmīgu artavu Latvijas kultūras bagātināšanā. Palīdzība tika sniegta:

  • Ģirtam Koknēvičam, latviešu dzejniekam, dziesminiekam, grupas "Dodo" dibinātājam un solistam. Smagā satiksmes negadījumā pirms 11 gadiem Ģirts Koknēvičs pārcieta galvas traumu, kā rezultātā radās kustību un runas traucējumi. Ņemot vērā veselības stāvokli un esošās problēmas, Ģirtam ir nepieciešams ilgstošs “Fonda Līdzskaņa” atbalsts. Ziedoto līdzekļu daļa tika izmantota, lai maksimāli uzlabotu Ģirta ikdienas kvalitāti, tostarp runas spējas. Lai to nodrošinātu, “Fonds Līdzskaņa” sniedza mūziķim finansiālu atbalstu logopēda vizīšu izmaksu segšanai. Lai atvieglotu mūziķa pārvietošanos – “Fonds Līdzskaņa” iegādājās Ģirtam ortozi pēdas fiksācijai.
  • Valdai Rudzītei, ilggadējai Latvijas radio un TV estrādes un vieglās mūzikas orķestra izpildītājai. Pirms 10 gadiem ielikta endoprotēze labajā gurnā un ir bijuši divi potītes lūzumi un ievietotas metāla skavas, kas apgrūtina staigāšanu. Pirms 5 gadiem bija mugurkaula lūzums divās vietās, kur ievietota litija skava. Lai nodrošinātu mākslinieces labsajūtu un uzlabotu dzīves kvalitāti, “Fonds Līdzskaņa” sniedza atbalstu, sedzot rehabilitācijas izdevumus un dodot iespēju Valdai apmeklēt medicīniskās rehabilitācijas kursu “Jaunķemeros”.
  • Raitim Viļumovam, ansambļa “Manta” dalībniekam. Vasarā tika saņemts lūgums palīdzēt Raitim Viļumovam un viņa ģimenei – jūnijā Raitis ar sievu Ievu, kura bija bērniņa gaidībās, devās muzicēt uz pašizaugsmes nometni Itālijā, Toskānas apvidū. Dienā, kad nometne bija beigusies, septītajā grūtniecības mēnesī Ievai sākās priekšlaicīgas dzemdības, kuras Areco, San Donato slimnīcā tika mākslīgi apturētas, lai ar medikamentu palīdzību nodrošinātu bērnam svarīgo orgānu attīstību. Jaunajai ģimenei bija nepieciešams atbalsts sadzīvisku apstākļu nodrošināšanai meitas attīstībai, uzturēšanās un transporta izdevumiem nokļūšanai mājās. Šobrīd ģimene veiksmīgi ir atgriezusies Latvijā.
  • Ingai Puhovai, dziedātājai un vokālajai pedagoģei (atpazīstamību guvusi kā Soho, 2003. gadā piedaloties realitātes šovā “Talantu fabrika”). 2019. gada sākumā, atvaļinājuma laikā Amerikā, Inga cieta smagā nelaimes gadījumā, kura rezultātā nonāca komas stāvoklī. Ingas stingrais raksturs un pozitīvisms paveica brīnumu – viņa pamodās un uzsāka neticami veiksmīgu atveseļošanās procesu. Kopējās ārstēšanās un rehabilitācijas kursu izmaksas sasniedza 300 000 ASV dolāru – daļai no summas veidojoties jau laikā, kamēr Inga atradās komas stāvoklī un viņai tika sniegta pirmā neatliekamā medicīniskā palīdzība. Par saziedotajiem līdzekļiem “Fonds Līdzskaņa” sniedza Ingai atbalstu, veicot medicīnas un rehabilitācijas pakalpojumu izdevumu apmaksu, lai kaut nedaudz palīdzētu atgūties pēc notikušās nelaimes.
"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Nodibinājuma statūti Nodibinājuma nolikums