Atceries, parādi, novērtē! 30.augustā no plkst. 9:00 līdz 21:00

Atceries, parādi, novērtē! 30.augustā no plkst. 9:00 līdz 21:00

Šogad kopā ar Latvijas Radio 5 un Latvijas Radio 2 speram soli tālāk – šajā dienā ikvienu aicinām lepoties ar savām mīļākajām grupām vai solistiem, visiem parādīt savu mīļāko mūziķu kreklu un novērtēt, atbalstīt tos mūziķus, kuri snieguši nozīmīgu artavu Latvijas kultūras bagātināšanā.

Atceries, parādi, novērtē! 30. augustā no 9:00 līdz 21:00

#GrupuKrekluDienā esi kopā ar mums pieci.lv un LR2 viļņos!

Šogad kopā ar Latvijas Radio 5 un Latvijas Radio 2 speram soli tālāk – šajā dienā ikvienu aicinām:

  • lepoties ar savām mīļākajām grupām vai solistiem.
  • visiem parādīt savu mīļāko mūziķu kreklu.
  • novērtēt un atbalstīt tos mūziķus, kuri snieguši nozīmīgu artavu Latvijas kultūras bagātināšanā.

“Mūzika ir tā, kura mums palīdz pārvarēt grūtākos brīžus, iepriecina skumjākajos vai palīdz izbaudīt priecīgākos mirkļus dzīvē. Mūziķi bieži ir tie, kas ziedo savu laiku un talantu, nepaliekot vienaldzīgi, ja kādam nepieciešama palīdzība. Šī ir reize, kad visa sabiedrība var pateikties Latvijas mūziķiem un sniegt atbalstu ziedojot, lai brīdī, kad kādam no mūziķiem būs nepieciešama palīdzība, mēs kopā varētu to sniegt,”
stāsta “Fonds Līdzskaņa” vadītāja Liena Grīna.

Informāciju par mūziķiem, kam šobrīd nepieciešams atbalsts, meklē šeit.

Jautājumi un atbildes par projektu

Kad un kur norisināsies #GrupuKrekluDiena?

Grupu kreklu diena norisināsies 30. augustā no 9:00 līdz 21:00. Koncertsērijā piedalīsies 12 grupas, kuras 12 stundas uzstāsies dzīvajā ēterā no Latvijas Radio mājas. Tiešraidi klausīties varēs Latvijas Radio 5 un Latvijas Radio 2 viļņos, bet video tiešraide no katra koncerta būs skatāma “Fonda Līdzskaņa” Facebook lapā.

Ko simbolizē šī gada #GrupuKrekluDiena sauklis?

Šogad mēs ejam soli tālāk un aicinām piedalīties #GrupuKrekluDiena – atceries, parādi, novērtē!

  • Atcerēšanās simbolizē katra personīgo pieredzi ar mūziķiem, kuri ir atstājuši paliekošas vērtības indivīda dzīvē.
  • Paradīšana simbolizē grupu kreklu dienu – aicinām ikkatru parādīt un lepoties ar savu mīļāko mūzikas grupu vai solistu.
  • Novērtēšana simbolizē projekta sociālo pusi – atbalsta un cieņas izrādīšanu mūziķiem ziedojumu formā.

Kam varēs ziedot līdzekļus?

Koncertsērijas ietvaros sabiedrība aicināta finansiāli atbalstīt “Fonds Līdzskaņa”, lai fonds varētu sniegt tulītēju palīdzību mūziķiem. Šobrīd pēc atbalsta fondā vērsušies tādi mūziķi kā Guntars Mucenieks (Līvi un r/a Zvani), Raitis Viļumovs (Jūk, Gaujarts, Manta), Valda Rudzīte (Latvijas radio sieviešu vokālā ansambļa pamatsastāva dalībniece), Roberts Gobziņš, Hugo Karlāns (Sestā Jūdze, Lustīgais Blūmīzers), Ģirts Koknēvičs (Dodo), Dainis Dobelnieks (Eolika), Rolands Balodis-Ūdris un citi mūziķi. Kampaņas laikā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti palīdzības sniegšanai iepriekš minētajiem mūziķiem, katram nākamajam pieteikumam, kā arī ikgadējai sociāli radošajai vasaras nometnei, kurā mūziķi tiekas, lai kopīgi radītu muzikālos mākslasdarbus.

Kur varēs ziedot mūziķu atbalstam?

Ziedojumu jebkurā laikā var veikt www.lidzskana.lv mājaslapā, apmaiņā pret ziedojumiem iegādājoties mūzikas ierakstus vai Latvijas radošo personību veidotos oriģināldarbus – apsveikumu kartītes, unikālas krūzītes un citus. Tāpat var ziedot, veicot mērķziedojumu sadaļā “Ziedot fondam” vai veicot pārskaitījumu uz fonda bankas kontu. Visi iegūtie līdzekļi paredzēti tikai fonda mērķu sasniegšanai. Administratīvās izmaksas no ziedojumiem segtas netiek.

Līdz ar koncertsērijas sākumu, tiks atvērts arī ziedojuma tālrunis 90067008 (viens zvans = 1,42 EUR), kas būs aktīvs no 26. līdz 31. augustam.

"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Nodibinājuma statūti Nodibinājuma nolikums