Kopā atbalstīsim Aleksandru Šlujevu un viņa ģimeni

Kopā atbalstīsim Aleksandru Šlujevu un viņa ģimeni
Foto: Maira Šlujeva

Ģitāristam, vijolniekam un vienam no Latvijas labākajiem mutes harmonikas meistariem Aleksandram Šlujevam jeb Sašam, nepieciešams mūsu visu atbalsts, lai varētu veikt nepieciešamās operācijas, apmeklēt ergoterapijas nodarbības un iziet pilnu rehabilitāciju pēc pirkstu zaudēšanas kreisajai rokai.

Gatavojot būrīti, lai dēlam uz bērnudārzu varētu iedot līdzi īstu Mārtiņdienas gaili, Saša traumēja roku, zaudējot kreisās rokas četrus pirkstus. Mikroķirurģijas centrā tos centās izglābt, bet sakās gangrēna un jau piešūtos pirkstus nācās zaudēt atkal.

Šobrīd kreisajai rokai ir tikai divi pirksti -rādītājs un īkšķis, līdz ar to viņam turpmāk būs liegta gan vijoles, gan ģitāras spēlēšana.

Ģimene šobrīd ir ieguldījuši visus sev pieejamos līdzekļus un turpinās to darīt, tomēr apmeklējot ārstu tika konstatēts, ka ir nepieciešams veikt atkārtotu plaukstas ķirurģiju, lai rādītājpirksts atgūtu kustību spēju un varētu uzsākt rehabilitāciju. Visas šīs procedūras var izmaksāt vairākus tūkstošus eiro un ģimenei šie skaitļi ir netverami. Aleksandra  pamatdarbs vairākus desmitus gadu ir bijis saistīts ar mūziku, taču šobrīd viņš ir darba nespējīgs un arī  savus mīļos nevar nodrošināt kā  līdz šim. Pat krūzītes noturēšana slimajā rokā nav iespējama.

Priekšā ir ilgstoša rehabilitācija un, iespējams, pat vairākas operācijas, lai atjaunotu rādītājpirksta funkcijas un Aleksandrs varētu atkal spēlēt. Tie jau būs citi instrumenti – ne ģitāra un ne vijole, bet tomēr ir cerība, ka viņš varēs darboties tālāk mūzikas jomā.

Līdz negadījumam Saša ir bijis pieprasīts studijas mūziķis un ir arī minēts kā Latvijā labākais blūzīmerists. Spēlē divos pamatsastāvos - “Dakota” un Mirta & Hot Accoustics. Piedalījies tādu grupu kā  “Labvēlīgais tips”, “Arnis Mednis un Ex-Patriots”, “Kantoris 04”, “Līvi”, “Tērvete”, “Roja” “Inokentijs Mārpls”, “Jānis Vanadziņš un grupa Hot Dogs”, “Monro” un daudzu citu grupu albumu ierakstos.

Spēlējis arī filmu mūziku Ulda Podnieka studijai. Viņa mūzika dzirdama filmā “Jumta likums”. Kā vijolnieks  un blūmīzerists  piedalījies Latvijas televīzijas šovos - “O Kartes  akadēmija”, “Koru kari”, “Eirovīzija” un “Dziedi ar zvaigzni”.

Atbalstīt Sašu vari ziedojot vai arī iegādājies kādu no ierakstiem, kuros viņš savu radošo enerģiju "Līdzskaņas"  internetveikalā, sadaļā "Aleksandra Šlujeva atbalstam" ŠEIT.  Visi ienākumi tiks veltīti Aleksandra atlabšanai, saimnieciskie izdevumi no tava sirdsdarba netiek veikti.

"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Nodibinājuma statūti Nodibinājuma nolikums