Katrīna Dimanta ar domubiedriem izdod “Fonda Līdzskaņa” nometnē tapušo dziesmu ”Pipars”

Katrīna Dimanta ar domubiedriem izdod “Fonda Līdzskaņa” nometnē tapušo dziesmu ”Pipars”
Publicitātes foto (No kreisās: Herbe, Matīss Uškāns, Katrīna Dimanta, Edgars Rakovskis)

15. novembrī pie klausītājiem nonāk dziesma “Pipars”, kas tapusi “Fonda Līdzskaņa” sociāli radošajā nometnē un veltīta kaislīgai mīlestībai. Dziesmas autori un izpildītāji ir Katrīna Dimanta, Herberts Blumbergs (Herbe), Jānis Bērziņš un Andis Ansons, kas apvienojušies kā Katrīna Dimanta and “The Consonants” (no angļu val., Līdzskaņi). Dziesmas angļu versija ar nosaukumu “Heartbeats” tiks virzīta konkursam “Supernova”, Latvijas pārstāvēšanai “2020. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā”.

Dziesma “Pipars” ir par kaislīgu mīlestību, kas reizēm ilgst vien mazu brīdi, bet, ja liktenis ir vēlīgs, tad īstais “pipars” katram ir blakus visu mūžu. Kā stāsta dziesmas autori – mēs katrs kādam esam īsts pipariņš – vai nu šobrīd blakus, vai esam bijuši tādi pagātnē vai tikai vēl būsim nākotnē. Mūziķu apvienības dalībnieks Herberts Blumbergs, kas skaņdarbā spēlē basu, raksturo dziesmu īsi, bet ļoti trāpīgi:

“Dziesma ir par mīlestības dedzināšanu kā mūžīgu un karstu liesmu." 

Par dziesmas tapšanu Katrīna Dimanta stāsta: “Satikāmies ar puišiem “Fonda Līdzskaņa” nometnē un domājām, pie kādas mūzikas mēs paši gribētu dejot un ko gribētos klausīties. Jānis Bērziņš sāka spēlēt dziesmas akordu salikumu, man uzreiz galvā sāka skanēt piedziedājuma melodija un, aidā!, dziesmas mūzika jau piepildīja telpu. Atlika vien pievienot vārdus.”

““Pipars” dzima sociāli radošās nometnes pēdējā dienā, kad šķita – jau ir sacerētas daudz brīnišķīgas dziesmas un būs grūtāk sacerēt vēl kādu labu gabalu. Par pārsteigumu, šī dziesma mums visiem nāca viegli. Visi kopā arī labi izsmējāmies par dažādām teksta variācijām, līdz nonācām līdz pēdējai – īstajai. Jāmin gan, ka piedziedājuma teksts bija tas, kas mudināja uz dziesmas pamatdomas rašanos,” papildina Jānis Bērziņš.

2019. gadā norisinājās jau trešā "Fonda Līdzskaņa" sociāli radošā nometne. Tās ietvaros visdažādāko mūzikas žanru pārstāvji kopā radīja 11 jaunus skaņdarbus ar mērķi palīdzēt grūtības nonākušiem Latvijas mūziķiem.

Kopumā nometnē šogad piedalījās ap 40 dalībnieku, tostarp Aminata, Katrīna Gupalo, Ansis Kolmanis, Kārlis Auzāns, Jānis Miltiņš, Edgars Kreilis, Valdis Atāls, Andžejs Grauds, Rolands Balodis-Ūdris ar ģimeni un citi.

"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Nodibinājuma statūti Nodibinājuma nolikums