Rolands Balodis-Ūdris

Rolands Balodis-Ūdris
F64

Rolands Balodis-Ūdris, tautā saukts par Ūdrīti, ir Latvijā pazīstams un iemīļots mūziķis, grupas "The Hobos" līderis, grupu "UK", "Maš Maš", "Rolling otter" un "Zeme" dalībnieks, talantīgs dzejnieks un komponists, bērnu dziesmu un pasaku autors.

Rolands ir Latvijā zināma un lielu radošo ieguldījumu devusi personība. Rakstījis dziesmas un dzeju gan sev, gan citiem mūziķiem, to skaitā tādām Latvijā labi zināmām mūzikas apvienībām un izpildītājiem kā "Jumprava", "Prāta Vētra", "Otra Puse", Igo, Linda Leen, Anmary u.c.

2016. gada janvārī Rolands cieta satiksmes negadījumā - viņu notrieca automašīna. Slimnīcā mūziķis tika nogādāts ar ļoti smagām traumām, bezsamaņā. Pēc piecu nedēļu atrašanās komā, mūziķis atmodās un ļoti lēni sāka veseļoties. Lai arī ārstu izmeklējumi apstiprina, ka Rolands vēl aizvien lēni, bet neatlaidīgi turpina atveseļoties, mūziķim joprojām ir nepieciešama rehabilitācija, fizioterapija, logopēds, ergoterapija, aprūpe mājās un asistents, kā arī speciāli pielāgots dzīvoklis personām ar invaliditāti un smagiem kustību traucējumiem.

“Fonds Līdzskaņa”, pateicoties ziedotāju atbalstam, ir spējuši sniegt palīdzību Rolandam un viņa ģimenei, 2017. gadā apmaksājot asistenta pakalpojumus, nodrošinot kāpurķēžu ratiņkrēsla pacēlāju, palīdzot ar pārcelšanos no dzīvesvietas Rīgā uz dzīvesvietu Ventspilī, sedzot funkcionālās gultas nomas izmaksas. 2018. gadā Rolandam izgatavots īpaši pielāgots trīsritenis. Katru gadu tiek nodrošināta Baložu-Ūdru ģimenes dalība “Fonda Līdzskaņa” rīkotajās sociāli radošajās vasaras nometnēs, kur tiek gādāts gan par īpaši pielāgotu infrastruktūru, gan asistentu. 2018. gada nogalē un 2019. gadā “Fonds Līdzskaņa” Baložu-Ūdru ģimenei sniedzis atbalstu dažādu juridisku un birokrātisku jautājumu risināšanā, lai ģimene iespējami drīz varētu pārcelties uz personām ar invaliditāti un smagiem kustību traucējumiem speciāli pielāgotu dzīvokli galvaspilsētā. 2020. gadā iegādāta funkcionālā gulta un matracis.

Informācija par ziedošanas iespējām

Ikviens, kurš vēlas palīdzēt mūziķim, aicināts veikt ziedojumu, veicot pārskaitījumu uz "Fonda Līdzskaņa" bankas kontu, maksājuma mērķī norādot "Ziedojums Rolandam Balodim - Ūdrim" vai atbalstīt, iegādājoties "Fonda Līdzskaņa" internetveikalā piedāvātās preces.

“Fonds Līdzskaņa”
Juridiskā adrese: Misas iela 3, Rīga, LV – 1058, Latvija
Reģ.Nr.: 40008274372
AS Seb banka
SWIFT: UNLALV2X
Konta Nr.: LV15UNLA0050024642558

"Līdzskaņa. Skanēt līdzi, būt iezvārotam, iešūpotam, paņemtam līdzi." -Valdis Atāls

Par mums

Par Fondu Līdzskaņa

“Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Vairāk par fondu Nodibinājuma statūti Nodibinājuma nolikums